Plan Marketingowy

Największym atutem naszej firmy jest innowacyjny, nowoczesny plan marketingowy.

Plan powstał w oparciu o doświadczenia ludzi pracujących w różnych mlm i tak naprawdę jest to mieszanka systemów Unilever, systemu schodkowego oraz czegoś nowego, co w połączeniu z dwoma poprzednimi zadowoli nawet zwolenników systemów binarnych.

Ten ciekawy, hybrydowy (połączenie kilku systemów) plan przewiduje zarobek z 6 poziomów sponsorowana, na 6 różnych sposobów, możliwość przepinania produktów i partnerów, a to wszystko po to by każdy, kto pracuje był uczciwie wynagradzany za swoją pracę.

Firma przeznacza 42% ceny dystrybutorskiej produktu na prowizje dla Dystrybutorów:Pierwszym źródłem dochodów jest sprzedaż detaliczna.

Jeżeli sprzedajmy osobiście naszym znajomym to wtedy zarabiamy na narzucie 43% (nie licząc kosztów przesyłki)
Jeżeli prowadzimy sprzedaż przez sklep to mamy dwie opcje:
- klient kupuje u nas sporadycznie, jednorazowo za kwotę mniejszą niż 100 zł wiec na narzucie zarabiamy 43%
- klient kupuje u nas częściej, dzięki jednorazowemu zakupowi na kwotę wyższą niż 100 zł staje się stałym klientem i wtedy narzut wynosi 30%

Prowizja dystrybutorska to pierwsza z nowości w naszym planie. Za każdy sprzedany w strukturze starter otrzymujemy odpowiednio 1% - 5% w zależności od poziomu. W sumie firma przeznacza 14 % z każdego startera na prowizje dla dystrybutorów. Dzięki temu zabiegowi, opłaca się samemu zachęcać ludzi do współpracy, bo pierwsze pieniądze mamy zarobione już w pierwszym miesiącu.
Każdy kto „żyje z MLM”, kto działa w tym sektorze od jakiegoś czasu wiele razy doświadczał „słomianego zapału” nowy dystrybutorów, którzy przy zakupie startera mogliby nawet „góry przenosić” by potem po 3 tygodniach powiedzieć „ja się do tego nie nadaje”. Co w tedy pozostaje? Na pewno jakaś satysfakcja ale i żal a czy ktoś zapłaci za ten czas poświecony na wdrożenie nowego partnera? Raczej nie.

Poprzez prowizje dystrybutorską firma wynagrodzi cię za czas poświęcony dystrybutorowi, który nawet nie zdążył dotrwać do końca pierwszego miesiąca rozliczeniowego, co gorsza nie wypróbował produktów firmy „na własnej skórze”.

Kolejne źródła:
Prowizja kwalifikacyjna.

Za każdą kwalifikację w strukturze, czyli zakup za min 31 pkt. (37 zł brutto wydane na produkty w sklepie) otrzymujemy prowizję według zasady:

Łączny obrót struktury po za swoim obrotem 31 pkt. – otrzymujemy 5 % z obrotu na I lini
Łączny obrót struktury po za swoim obrotem 155 pkt. – otrzymujemy 5% z obrotu na I + 3% z obrotu na II linii
Łączny obrót struktury po za swoim obrotem 465 pkt. – otrzymujemy 5% z I lini+3% z II lini+2% z III linii
Dalej odpowiednio 1160 pkt., aby doliczyć z IV poziomu 2%
2320, aby doliczyć z V poziomu 1%
6075 pkt. na VI poziomie – też 1%
Prowizja kwalifikacyjna podobnie jak premia dystrybutorska ma dać Ci już na pierwszym etapie tworzenia własnych struktur wynagrodzenie za czas poświęcony „selekcji” czyli wyborze tych partnerów z którymi tak naprawdę możesz zbudować dochodową organizację. Dlatego wynagrodzenie większe jest w pierwszej linii niż w szóstej.

Nadszedł czas na premię obrotową w sumie znaną z większości firm. W premii tej liczy się cały obrót struktury, a nasza prowizja jest liczona jako różnica miedzy poziomami.

Jednak tu należy zwrócić uwagę na wspomniane przeze mnie wcześniej możliwości przepięć dystrybutora i konsekwencje tego przy naliczaniu prowizji.

W przedstawionym na zdjęciu drzewku mamy sytuację, w której dystrybutor, nazwijmy go Adam, jest na poziomie 12 %, jego ludzie mają kolejno: Ania 6%, Kasia 8% i Jurek 8%.

W tym przypadku prowizja Adama będzie liczona następująco:
Różnica miedzy Adamem a Anią: (12% - 6% = 6%x 3200 pkt) + (12% - 2% = 10%x 800pkt)

Skąd się to bierze? Ania posiada w swojej strukturze dwie osoby osobiście, zasponsorowane oraz 1 os zasponsorowaną przez Adama i przepiętą do struktury Ani (zaznaczona na czerwono)

Gdy będziemy liczyć różnicę między Adamem a Kasią to zastosujemy tradycyjny sposób przeliczania, ponieważ Kasia ma wyłącznie osoby zasponsorowane przez siebie i nie posiada osób podpiętych: 12% - 8% = 4%x 7000 pkt

W drzewie Jerzego znowu widać osoby przepięte przez Adama i dlatego tu liczymy jak w pierwszym przypadku: (12% - 8%= 4% x 4000 pkt ) + (12% - 6%= 6%x 3000 pkt)

Premia Obrotowa Adama to suma tych trzech różnic.

Przepięcia w strukturze pozwalają na tworzenie większych obrotów naszym partnerom, ale premia i awans jest nasz.

Przepięcia mają również znaczenie do awansu:
Awansować możesz spełniając dwa warunki.
Pierwszy – odpowiedni obrót punktowy
Drugi – odpowiednia ilość bezpośrednio przez siebie zasponsorowanych pozycji

• Bierny dystrybutor - rejestracja

• Czynny dystrybutor - rejestracja + pakiet startowy

• Kierownik zespołu - 31 pkt. osobistych + 1000 pkt. ob. w tym 4 bezpośrednich czynnych dystrybutorów.

• Kierownik regionalny - 31 pkt. osobistych. + 5 000 pkt. ob. w tym 2 bezpośrednich kierowników zespołu.

• Dyrektor regionalny - 31 pkt. osobistych + 15 000 pkt. ob. w tym 2 bezpośrednich kierowników regionalnych lub odpowiedniki w niższej pozycji

• Dyrektor Krajowy - 31 pkt. osobistych + 30 000 pkt. ob. w tym 2 bezpośrednich Dyrektorów Regionalnych lub odpowiedniki w niższych pozycjach

• Dyrektor Generalny - 31 pkt. Osobistych. + 60 000 pkt. ob. w tym minimum 2 bezpośrednich Dyrektorów Krajowych lub odpowiedniki w niższych pozycjach

POZYCJA, JAKĄ JUŻ OSIĄGNĄŁEŚ ZOSTAJE NA ZAWSZE ZMIENIA SIĘ TYLKO OBRÓT PUNKTOWY, KTÓRY MA WPŁYW NA WYPŁACANĄ PROWIZJĘ Z TYTUŁU FIRMOWEJ PREMII OBROTOWEJ I PENSJI RENTIERSKIEJ

W Aroma Group awansują te osoby, które same pracują, mimo iż zarabiać mogą również Ci którzy sami nie wiele robią, ale otrzymują prowizję za obrót grupy, bo mają u siebie ludzi przepiętych z I linii lidera.


Kolejne źródło dochodu, to pensja rentierska przysługująca liderowi, który wypromował w swojej strukturze dyrektora czy dyrektorów:

 

Ostatnie źródło to firmowa premia obrotowa przysługująca osobie która należy do jednej z lóż Vip-owskich

Plan jest tak przemyślany by każdy miał szansę szybko zarobić, a liderzy rekrutujący dużo osób nie tracili z powodu awansu ludzi z niższych poziomów.

Kolejną rzeczą niespotykana jak dotąd w innych mlm jest ogólnie rzecz ujmując produkt i grupa docelowa dla naszych produktów. Główny nurt i kierunek rozwoju firmy to produkty na bazie olejków zapachowych bądź te, które są nim nasączone przydatne jak naturalny olejek zapachowy w aromaterapi. Już dziś posiadamy olejki zapachowe, kompozycje zapachowe, naturalne olejki oraz perfumy a w ciągu najbliższych dni dodamy sole. Grupa docelowa w która uderza firma Aroma Group jest to odpowiedź na niszę na naszym rynku, do tej pory nie było mlm nastawionego na odbiorców tego typu produktów.

Jest wiele firm mlm w naszym kraju, pewnie jeszcze wiele powstanie, jednak ludzie szukają firmy, w której szybko zarobią i będą mieli stabilną strukturę. Ludzie rozpoczynający swoją przygodę z mlm szukają firmy, która daje nowatorskie rozwiązania i narzędzia ułatwiające pracę.